Inwestycje w realizacji (Program Rozwoju Obszrów Wiejskich na lata 2014-2020 )

 

Produkcja jabłka obranego i krojonego

 

Końcowym produktem może być jabłko pokrojone w kostkę (różne wymiary), połówki lub segmenty.

pl

Zapewnienie

bezpieczeństwa zdrowotnego

 żywności 

Standard bezpieczeństwa żywności nieprzetworzonej dla producentów rolnych.

WIELKOPOLSKA GRUPA PRODUCENTÓW OWOCÓW FRUCTIS SPÓŁKA Z O.O  

WIERZBIE 31 62-610 SOMPOLNO, woj. Wielkopolskie tel. 63 220-52-27 fax. 63 220-52-24

NIP: 665-297-26-37 REGON: 301745537 KRS: 0000386714

  1. pl
  2. en

wielkopolska grupa producentów owoców

 WIELKOPOLSKA GRUPA PRODUCENTÓW OWOCÓW FRUCTIS SPÓŁKA Z O.O.  to firma składająca się z sześciu członków będących sadownikami z wieloletnią tradycją. Początki produkcji owoców naszych członków sięgają lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Początkowo – z racji niewielkich rozmiarów gospodarstw - uprawy wykorzystywane były głównie do potrzeb własnych, a tylko niewielkie ilości trafiały na bazary i rynki pobliskiego miasta.

 

Członkowie Grupy mieli śmiałe plany, które realizowali krok po kroku. W miarę możliwości skupowali ziemie otaczających ich gospodarstw i poszerzali skalę swoich działalności. Rozpoczęli współpracę z zakładami przetwórstwa owoców, co pozwoliło na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój. W miarę rozwoju swoich gospodarstw obecni członkowie grupy postanowili połaczyć swoje siły wytwórcze i stworzyć jeden podmiot reprezentujący wszystkich jego członków i koncentrując możliwości produkcyjne swoich gospodarstw w celu otrzymania jednakowej - najwyższej jakości produktu oraz wyższej konkurencyjności na rynku lokalnym i nie tylko.

 

W takim właśnie kształcie WIELKOPOLSKA GRUPA PRODUCENTÓW OWOCÓW FRUCTIS SPÓŁKA Z O.O. funkcjonuje obecnie. Nie spoczęliśmy jednak na laurach. Bezustannie przeprowadzamy monitoring jakości naszej produkcji, wprowadzamy usprawnienia techniczne i mamy zamiar być obecni na największych targach rolniczych prezentując nasze wyroby, a także poszukując nowych, ekologicznych rozwiązań, które możemy wdrożyć dla większej satysfakcji naszych klientów.

 

 Inwestycje Grupy są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, co pozwala na dostosowanie jakości produktu do najwyższych norm istniejących w Państwach Unii Europejskiej.

 

 Wielkopolska Grupa Producentów Owoców Fructis Sp. z o.o. powstała w dniu 11.05.2011r poprzez podpisanie Aktu Notarialnego powołującego Spółkę spełniającą określone w stosownych dokumentach krajowych i wspólnotowych warunki funkcjonowania Grup Producentów – kopia aktu notarialnego została złożona do ARiMR.

 

 W dniu 20.05.2011 r. Sąd Rejonowy w Poznaniu,  Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego wpisał Spółkę do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000386714.

 

Inwestycje w realizacji (Program Rozwoju Obszrów Wiejskich na lata 2014-2020 )

 

Produkcja jabłka obranego i krojonego

 

Końcowym produktem może być jabłko pokrojone w kostkę (różne wymiary), połówki lub segmenty.